Jde to i jinak!


Tento blog slouží k informování o zajímavých příkladech uplatňování "alternativ" (zejména v oblasti ekonomiky), aby bylo dostatečně zřejmé, že fungují i v praxi.

Můžete zde najít odkazy na projekty a sítě, do kterých se můžete také zapojit, i na dobré zkušenosti ve světě. Těšíme se na další zajímavé informace i od Vás.

Elektromobily

16. prosince 2012 v 21:04 | admin |  Nezávislejší energie
Výhodou elektromobilů jsou nejen nižší emise (mýty o tom, že elektrický pohon prostřednictvím elektráren produkuje stejně nebo dokonce více emisí než spalovací, byly mnohokrát vyvráceny).
Významná je i možnost uskladnit elektřinu v akumulátorech v době, kdy je to nejvýhodnější, a v určitých případech ji využít i jinak než pro pohon automobilu. Nové akumulátory již mají takovou životnost, že se s velkou pravděpodobností opotřebují mnohem později, než skončí životnost automobilu z jiných důvodů (nesouvisejících se způsobem pohonu).
Elektromobil tedy nejen umožňuje využívat převážně levnější noční proud, ale také pomáhá odstranit hlavní nevýhodu nestálých zdrojů energie, jako je fotovoltaika a větrné elektrárny. Povinný výkup této elektřiny do sítě za garantované ceny vyžadující vysoké dotace je právem kritizován. Ve spojení s elektromobilitou však tyto zdroje mohou být prostředkem ne k získání dotací, ale naopak k větší (až úplné) nezávislosti, která nezatěžuje síť náhlými špičkami výkonu nebo naopak výpadky. Funguje například v Sedlci-Prčicích, kde je také sídlo občanského sdružení Elektromobily: http://www.elektromobily-os.cz/
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama